Blachodachówka - MATEXBUD - OKNA DRZWI BRAMY GARAŻOWE/PRZEMYSŁOWE POKRYCIA DACHOWE PARAPETY MOSKITIERY

Idź do spisu treści

Menu główne:

Blachodachówka

POKRYCIA DACHOWE
Blachodachówka to elegancki i trwały sposób na efektowne pokrycie Twojego dachu. Sprawdza się przy pokrywaniu wszelkich dachów, niezależnie od ich kątów nachylenia.
Blachodachówka profilowana jest z blachy dwustronnie ocynkowanej i powlekanej kilkoma warstwami lakieru, co gwarantuje jej długowieczność. Jest jednym z najlżejszych materiałów dekarskich, co jest jej ogromnym plusem, ponieważ nie wymaga zastosowania ciężkiej konstrukcji więźby
Waga materiałów ma istotne znaczenie w przypadku renowacji starych dachów, gdyż przy wymianie na lekkie blachodachówki więźba nie wymaga wzmacniania. Jeden metr kwadratowy pokryć blaszanych waży około 4,7 kg, co oznacza, że jest blisko 10-krotnie lżejsza od tradycyjnych dachówek ceramicznych. (dla przykładu waga: płyt włóknocementowych wynosi 20 kg/1m2, pokryć ceramicznych 50 kg/1m2, a dachówki karpiówki może dojść nawet do 70 kg/1m2). Szeroka gama kolorów i możliwość dopasowania blachodachówki do różnych płaszczyzn pozwala na dostosowanie dachu do elewacji i otoczenia.
Co warto wiedzieć przed zakupem blachodachówki:

  • Optymalna grubość blachy wynosi 0,5 mm.
  • Nie należy kupować arkuszy blachy dłuższych niż 5 metrów bieżących ze względu na rozszerzalność termiczną materiału. Dodatkowo takie długie arkusze trudno jest przewieźć i rozładować.
  • Transport blachy powinien zawsze odbywać się samochodem z czystą skrzynią ładunkową, tak aby nie dopuścić do dostania się piasku, cementu i innych materiałów sypkich pomiędzy arkusze.
  • Podczas rozładunku i rozpakowywania nie wolno przeciągać arkuszy po podłożu i wzajemnie po sobie- powoduje to zarysowanie powłoki zewnętrznej.
  • Składowanie blachy na placu budowy powinno odbywać się przez okres dłuższy niż dwa tygodnie w miejscu zadaszonym lub dobrze przewietrzanym pomieszczeniu. Arkusze powinny być umieszczone około 20 cm. nad powierzchnią ziemi, z dala od rozpuszczalników, kwasów itp.
  • Zatrudnienie wykwalifikowanych blacharzy mającycych zawsze potwierdzone kilkuletnie doświadczenie w montażu. Mamy wówczas pewność, że naszą blachę położą fachowcy.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego